Fundacja Zacny Uczynek

Ogłoszenia

 

Strona główna
Kapituła ...
Znaczenie ikony
Działalność Fundacji
Laureaci...
Galeria
Darczyńcy ...
Fundusz stypendialny
Ogłoszenia Fundacji
Kontakt
 

 
 

        


  


  


  


  Rozmowy o państwie

27 października br. Fundacja „Zacny Uczynek” organizuje w Krasnymstawie konferencję „Państwo a swobody obywatelskie”.

Jak wskazuje tytuł, konferencja będzie poświęcona będzie sprawom związanym z kształtem ustrojowym Polski, praw i obowiązków państwa wobec obywateli, zakresu dopuszczalnej ingerencji w sferę praw człowieka oraz wolności i swobód obywatelskich, w tym swobód gospodarczych, intelektualnych i twórczych.

W dyskusji panelowej udział wezmą wybitni specjaliści oraz przedstawiciele świata kultury z pierwszych stron mediów – b. prezes Trybunału Konstytucyjnego i Rzecznik Praw Człowieka prof. Andrzej Zoll, były prokurator krajowy i szef MSWiA Janusz Kaczmarek, reżyser TV, autorka popularnego kabaretu Olga Lipińska, doradca ds. mediacji i strategii Barbara Falandysz oraz Andrzej Olechowski.

Panel poprowadzi dziennikarz i publicysta m.in. brytyjskiej BBC, „Washington Post” oraz długoletni korespondent „Financial Times” w Polsce Krzysztof Bobiński.

Jako przedstawicielka społeczności lokalnej uczestniczką konferencji na ponowne zaproszenie Fundacji „Zacny Uczynek” będzie również dyrektor Ośrodka Szkoleniowo-Wystawienniczego w Rejowcu Hanna Mazurkiewicz, która brała już udział w panelu „Kobiety w życiu społecznym a parytety” 16 kwietnia w Krasnymstawie.

Patronem honorowym konferencji jest marszałek województwa lubelskiego Krzysztof Grabczuk.

„Państwo a swobody obywatelskie” odbędzie się, jak już wspomniano, 27 października, w godz. 12.30-15.00 w Domu Weselnym „Nina” w Krasnymstawie przy ul. Poniatowskiego 15.

O szczegółowe informacje na ten temat należy zwracać się do Fundacji „Zacny Uczynek” pod nr. telefonu
82 576 5816.

  O szkole, etyce i religii

15 października w Domu Weselnym "Nina" przy ul. Poniatowskiego 15 odbędzie się konferencja "Szkoła, etyka, religia". Informujemy o niej w specjalnym ogłoszeniu w tym i następnych wydaniach ECHA.

Konferencję, na której gościem specjalnym będzie wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski, organizuje Fundacja "Zacny Uczynek".

"Szkoła, etyka, religia" będzie znakomicie obsadzona. W panelu dyskusyjnym zasiądą były prezes Trybunału Konstytucyjnego Jerzy Stępień, bioetyk, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego Jan Hartman, posłanka PO Joanna Mucha, wybitny działacz opozycji demokratycznej w PRL, senator i poseł wielu kadencji po 1989 roku Andrzej Wielowieyski.

Panel poprowadzi profesor Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie i publicysta "Tygodnika Powszechnego" Janusz Majcherek.

  


  


O kobietach...

30 września w sali starego Ratusza odbędzie się seminarium poświęcone prawom kobiet, ich roli w życiu publicznym oraz parytetów. Organizatorem jest Fundacja "Zacny Uczynek".

Seminarium stanowi pokłosie konferencji "Kobiety w życiu publicznym a parytety", która odbyła się 16 kwietnia w Krasnymstawie. Wzięły w niej udział znane postaci polityki i nauki - poseł Andrzej Celiński, prof. Magdalena Środa, Barbara Falandysz, posłanka PO Joanna Mucha.

W dyskusji panelowej zasiadała również przedstawicielka społeczności lokalnej, dyrektor OSW w Rejowcu Hanna Mazurkiewicz. Panel prowadził znany publicysta, profesor Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie Janusz Majcherek.

Patronem honorowym konferencji był marszałek województwa lubelskiego Krzysztof Grabczuk.

Na seminarium organizatorzy dokonają podsumowania ankiety przeprowadzonej wśród uczestników konferencji 16 kwietnia na temat roli kobiet we współczesnym życiu, a także przedstawią publikację z materiałami pokonferencyjnymi.

Seminarium jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych tematyką. Początek godzina 11-ta.